Ekologiczne gadżety reklamowe – tylko trend czy coś więcej?

Dbanie o planetę jest w modzie, ale dzisiaj ekologia ma dużo większe znaczenie niż kiedykolwiek. Świat zalewa plastik, giną gatunki zwierząt, klimat zmienia się w zaskakująco szybkim tempie. Warto wziąć to pod uwagę, dbając o wizerunek firmy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – dlaczego warto?

Poza oczywistym argumentem, jakim jest dbanie o środowisko naturalne, istnieje kilka innych, które warto wziąć pod uwagę, planując zakup gadżetów reklamowych.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że każdy gadżet, jaki przekazujemy klientom, partnerom czy pracownikom, dużo mówi o samej firmie. To element wizerunku, a jak samo doskonale wiesz, pozytywny wizerunek buduje się długo, ale można stracić go w jednej sekundzie. W świecie, gdzie informacja dociera do odbiorców z prędkością światła, a konsumenci stawiają coraz wyższe wymagania firmom, szczególnie tym dużym, liczy się każdy element. Również z pozoru nieszkodliwe gadżety reklamowe.

Wyobraź sobie, że osoba wrażliwa na zaśmiecanie planety, otrzymuje od swoich partnerów zupełnie nieprzydatne smycze, spinnery czy kalendarze, które musi wyrzucić na śmietnik. W oczach takiej osoby, firma rozdająca gadżety niczym nie wyróżnia się od innych, którym zależy na prostej i taniej promocji. A co, gdyby takiej osobie sprezentować coś przydatnego, z czego mogłaby korzystać, a jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska?

Gadżety ekologiczne, czyli jakie?

Na to pytanie warto sobie odpowiedzieć, bo o ile produktów w kategorii eko jest sporo, to niekoniecznie trzeba iść w tym kierunku. Powerbank zasilany na energię słoneczną czy torby z tkaniny na warzywa i owoce niekoniecznie wpisują się w każdą branżę.

Jak więc dobierać gadżety, mając na uwadze środowisko naturalne? Są trzy zasady:

  • Przede wszystkim zrezygnuj z tanich i masowych produktów, które i tak skończą na śmietniku.
  • Rozejrzyj się też za rozwiązaniami wielofunkcyjnymi, zapewniającymi różne możliwości użycia.
  • Zawsze stawiaj na jakość. Zamiast wybierać tanie rozwiązania, które za chwilę przestaną spełniać swoje funkcje, zdecyduj się na mniejszą ich ilość, ale z solidnym wykonaniem, które będzie służyło przez lata.

Jak wybrać wyjątkowe ekologiczne gadżety reklamowe?

W wyborze gadżetów trzeba kierować się kilkoma kwestiami. Pierwsza z nich to grupa odbiorców. Zastanów się, w jaki sposób pracują, co mogłoby im ułatwić pracę lub codzienne funkcjonowanie, jakie mają problemy.

Po drugie, dobrze zastanów się, jaką funkcję gadżety mają pełnić w twojej strategii reklamowej. Z czym kojarzyć ma się twoje logo? Z przydatnością, profesjonalizmem, solidnością? A może chcesz, by zadziwiało, szokowało lub bawiło?

Po trzecie, przeanalizuj swój budżet pamiętając, że w gadżety warto inwestować więcej, ale pod warunkiem, że wyróżnią cię wśród konkurencji.

Nadal nie możesz się zdecydować? Całe mnóstwo inspiracji znajdziesz w naszym sklepie Gadzeciarze.com. Jeśli wolisz kontakt z człowiekiem, zadzwoń lub napisz – na pewno znajdziemy dla ciebie idealne rozwiązanie:

+48 570 084 666
sklep@zejmo-siatecki.com

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart