Ekologiczne owijki woskowe. Poznaj naszą nowość!

Ekologiczne owijki woskowe - poznaj naszą nowość

Nowy, bardziej zrównoważony sposób na przechowywanie żywności, jeszcze więcej zadowolonych konsumentów i spójny wizerunek marki. W dobie świadomego, przyjaznego środowisku marketingu pomysłowe gadżety eko są na wagę złota. Chcesz iść z duchem czasu, promować trendy i wysłać w świat ważny komunikat? Odkryj nowość w świecie Żejmo&Siatecki, czyli całkowicie naturalne, ekologiczne owijki woskowe. Dlaczego zaczęliśmy nad nimi pracować i czym mogą Cię zaskoczyć?

Ekologiczne owijki woskowe – jak to się zaczęło?

Kiedy globalne zmiany klimatu, degradacja zasobów i zanieczyszczenia środowiska stają się coraz bardziej realnym zagrożeniem, na polskim i międzynarodowym rynku reklamowym powoli zaczyna brakować miejsca na niepotrzebne nikomu, jednorazowe gadżety, które z ekologią nie mają zbyt wiele wspólnego. Świadomie wybieramy produkty, które powstały zgodnie z zasadami zielonej gospodarki, mają pozytywny wpływ na przyrodę i stawiają na pierwszym miejscu naturalne, zrównoważone materiały. Chociaż moda na ekologię na dobre zadomowiła się dziś w każdej branży, największe żniwo zebrała właśnie w przemyśle spożywczym i gastronomii. Nic w tym zresztą dziwnego. Jeśli wszystkie zmiany zaczynają się od małych rzeczy, ekologiczną rewolucję również warto wprowadzić… od kuchni. Teraz, kiedy zamieniliśmy już plastikowe słomki na te bambusowe lub wielokrotnego użytku, a gorące napoje nosimy we własnym kubku termicznym z logo firmy, nareszcie nadszedł czas na zmorę wszystkich osób, które dbają o środowisko, czyli starą dobrą folię spożywczą.

Mamy już za sobą przynajmniej jedną próbę. Papierowe torby, w które od dawna pakujemy nowy bochenek chleba, służbowy lunch lub jedzenie na wynos to krok w dobrą stronę, szczególnie jeśli do tej pory w naszej szafce królowały zwykłe foliowe woreczki. Niestety, w niektórych sytuacjach okazują się one zwyczajnie niepraktyczne: nie wytrzymują bardziej gwałtownych ruchów, łatwo rozedrzeć je lub uszkodzić, pod wpływem wilgoci nie nadają się do użytku, a do tego mają naprawdę krótką żywotność. Specjalnie dla wszystkich firm, które chcą podarować swoim klientom coś naprawdę pożytecznego, zadbać o spójną, zrównoważoną komunikację marki i promować nawyki eko, które łatwo wprowadzić do swojego życia, przygotowaliśmy kolejną niespodziankę, czyli ekologiczne owijki woskowe prosto od Żejmo&Siatecki. Jakie mają zalety i co zrobić, żeby dopasować je do swojej marki?

Ekologiczne owijki woskowe - zastosowania

Przeczytaj również: Bambusowy zawrót głowy. Gadżety reklamowe z bambusa

Pakowanie żywności pod kontrolą

Wierzymy, że najlepszym sposobem, aby rozwijać świadomość o marce, zwiększać lojalność klientów i budować wizerunek solidnego partnera są gadżety reklamowe, które przyciągają uwagę kolorowym, samodzielnie zaprojektowanym nadrukiem, potrafią pozytywnie zaskoczyć oraz umiejętnie wykorzystują najnowsze trendy. Właśnie dlatego staramy się myśleć kreatywnie, szczególnie kiedy poszukujemy nowych rozwiązań dla branży, które teoretycznie widziała już wszystko: antybakteryjne butelki, minutniki w najdziwniejszych kształtach i akcesoria kuchenne o najbardziej niespodziewanych funkcjach, które bez wysiłku mogą pokonać konkurencję. Ekologiczne owijki woskowe nie są tutaj wyjątkiem. Z czego zostały stworzone i w jaki sposób można je wykorzystać?

Przepis na sukces okazał się bardzo prosty. Wystarczy kawałek organicznej bawełny z certyfikatem oraz specjalna mieszanina na bazie wosku pszczelego, aby stworzyć wielofunkcyjny gadżet, który ochroni żywność przed rozwojem bakterii i sprawi, że jeszcze dłużej będzie nadawać się do spożycia. Chociaż wydają się niepozorne, produkty te mają wszystkie cechy gadżetu idealnego: jednoznacznie kojarzą się z marką i gwarantują jej długofalową, pozytywną reklamę, zwłaszcza kiedy są odpowiednio spersonalizowane, a do tego szybko okazują się niezastąpione nie tylko podczas przygotowywania posiłków. Mogą przyjechać do klientów wraz z zamówioną porcją jedzenia lub na dobre zadomowić się w firmowej kuchni i chociaż powstały z naturalnych, zrównoważonych materiałów, w niczym nie ustępują pola tradycyjnej folii. Owijki woskowe to bardziej korzystne dla środowiska opakowania do żywności, które skutecznie zastępują jednorazowe tworzywa sztuczne, takie jak folia spożywcza lub mało trwałe pojemniki. Jak o nie dbać, żeby na dłużej cieszyć się ich możliwościami?

Ekologiczne owijki woskowe - dlaczego warto

Przeczytaj również: Firmowe zestawy prezentowe. Jak skompletować paczkę dla klientów i pracowników?

Ekologiczne owijki woskowe – wysoka jakość i bezpieczeństwo

Ekologiczne owijki woskowe powstają po nasączeniu kawałków bawełny o precyzyjnie ustalonej wielkości mieszanką oczyszczonego wosku pszczelego, żywicy sosnowej i oleju jojoba. Produkty te pomagają ograniczyć marnowanie żywności, zmniejszyć zużycie plastiku i znacznie obniżyć koszty dzięki swoim cudownym właściwościom konserwującym oraz antybakteryjnym. Służą natomiast do przechowywania i transportu wszelkiego typu produktów spożywczych, które na długo muszą zachować świeżość: owoców i warzyw, serów, sałatek oraz pozostałych przekąsek, a także kanapek i niedokończonych posiłków, za które chcemy zabrać się następnego dnia. Jak to działa?

Wystarczy nałożyć je na konkretny przedmiot lub naczynie, takie jak ceramiczny kubek lub miseczka, a następnie docisnąć dłońmi i odczekać kilka sekund. Pod wpływem ciepła oraz dodatkowego obciążenia owijki elastycznie dopasują się do wybranego kształtu i zlepią, tworząc całkowicie naturalne, szczelne oraz wytrzymałe opakowanie. Zastanawiasz się, co zrobić, żeby korzystać z nich wielokrotnie bez ryzyka utraty właściwości? Żaden problem! Owijki woskowe bez problemu można myć w letniej lub zimnej wodzie – również z dodatkiem naturalnego mydła. Pamiętaj, żeby dokładnie je wysuszyć i złożyć, unikaj natomiast prania, owijania surowego mięsa, a także gorących potraw, bardzo ciepłej wody i innych czynników, pod wpływem których wosk może się rozpuścić.

Ekologiczne owijki woskowe - co to jest

Każda sztuka – zależnie od intensywności użytkowania – wystarczy nawet na kilka miesięcy. Chcesz, żeby przetrwały jak najdłużej? Zawsze wtedy, kiedy wymaga tego sytuacja, możesz je regenerować, prasując między dwoma arkuszami papieru do pieczenia.

Przeczytaj również: Ekologiczne gadżety na wiosnę i lato 2022

Ekologiczne owijki woskowe – jak je wybrać?

Różnorodne kolory, ciekawe wzory i nadruk widoczny z daleka. Wszystkie artykuły promocyjne mają bardziej wyjątkowy, osobisty charakter, jeśli już na pierwszym etapie produkcji zostały odpowiednio spersonalizowane. Nie inaczej jest w przypadku ekologicznych owijek woskowych prosto z kolekcji Żejmo&Siatecki, których wygląd może być samodzielnie zaprojektowany przez klienta. Wystarczy, że wybierzesz jeden ze standardowych motywów lub przygotujesz coś na własną rękę, a następnie zdecydujesz o szczegółach wykończenia, takich jak miejsce na logo lub preferowane wymiary (mały, średni, duży czy wersja extra?), żeby zyskać przydatny i oryginalny upominek reklamowy, który idealnie pasuje do wizerunku marki.

Najważniejsze na wszystkich etapach produkcji było dla nas bezpieczeństwo. Właśnie dlatego gadżety te zostały dokładnie przebadane przez profesjonalną firmę certyfikującą i dopuszczone do kontaktu z żywnością. Upewniliśmy się też, że każda sztuka powstała z materiałów o najwyższym standardzie w branży tekstylnej.

Ekologiczne owijki woskowe - zalety

Chcesz, żeby ekologiczne owijki woskowe stały się idealnym nośnikiem reklamy nie tylko w branży spożywczej i gastronomicznej? Odwiedź stronę Gadżeciarze.com, żeby poznać nasze pełne możliwości. Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami lub powiadom swoją agencję reklamową:


+48 570 084 666
sklep@zejmo-siatecki.com
Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart