Firmowe zestawy prezentowe. Jak skompletować paczkę dla klientów i pracowników?

Firmowe zestawy prezentowe. Jak skompletować paczkę dla klientów i pracowników

Firmowe zestawy prezentowe bardzo szybko pomogą wyrazić wdzięczność, odświeżyć kontakty i skrócić dystans w relacjach biznesowych, a także umocnić lojalność względem marki lub zwyczajnie nie dać o sobie zapomnieć. Chcesz uczcić wszystkie ważne wydarzenia i przenieść relacje z odbiorcami na zupełnie nowy poziom? Zobacz, jak skompletować paczkę dla klientów i pracowników, która utrwali wizerunek firmy i wywoła same pozytywne emocje.

Firmowe zestawy prezentowe – jakie mają zadanie?

Wbrew pozorom największym problemem nie jest dziś przyciągnięcie nowych klientów lub partnerów biznesowych, ale zapewnienie im pozytywnych doświadczeń z marką oraz utrzymanie ich zainteresowania przez dłuższy czas. Zawsze wtedy, kiedy chcemy stworzyć silne, bardziej osobiste relacje, angażować ich emocjonalnie oraz zachęcać do aktywności, przychodzą na pomoc różnego rodzaju upominki reklamowe, które przy odrobinie szczęścia pomogą nam nie tylko zdobyć rozgłos, ale też przenieść kontakty z pracownikami lub kontrahentami na zupełnie nowy poziom. Jakie jeszcze miewają one zastosowania?

Gadżety pomagają stworzyć i podtrzymywać wizerunek firmy godnej zaufania, która rozumie potrzeby odbiorców, wspiera ich rozwój, a jednocześnie oferuje usługi na najwyższym poziomie. Wykorzystujemy je nie tylko podczas różnego typu działań sprzedażowych, ale też na eventach, targach i konferencjach, kiedy prawdziwym wyzwaniem jest budowanie świadomości marki, zwrócenie uwagi uczestników oraz wyróżnienie się na tle konkurencji.

Ale to nie wszystko. Prezenty biznesowe bywają też formą podziękowania dla pracowników i klientów. Upominki świąteczne lub jubileuszowe jak nic innego mogą podkreślić wdzięczność za kolejny rok współpracy oraz sprawić, że każdy członek zespołu poczuje się doceniony. Szczególnie jeśli wiemy, jak je dobrać, żeby pasowały do charakteru naszych działań i spełniły podstawowe założenia akcji. Przedstawiamy krok po kroku, jak skompletować paczkę dla klientów i pracowników, żeby firmowe zestawy prezentowe okazały się prawdziwym sukcesem.

Firmowe zestawy prezentowe - zalety i funkcje

Przeczytaj również: Prezenty biznesowe dla partnerów firmowych. 5 inspiracji

Krok pierwszy: Ustal budżet

Jedno jest pewne: wszystkie kampanie z wykorzystaniem gadżetów muszą być przemyślane i odpowiednio przygotowane. Dotyczy to nie tylko wyboru najlepszych produktów oraz projektu graficznego, który będzie jednoznacznie kojarzyć się z marką. Bardzo ważne jest to, czy będziesz wręczać je osobiście oraz w jakich okolicznościach to nastąpi. Jeśli tworzysz firmowe zestawy prezentowe, zastanów się również, w jakich sposób je zapakować, żeby wywołać jeszcze więcej pozytywnych emocji oraz podkreślić specjalny charakter podarunku. Ekologiczne materiały będą na przykład konieczne zawsze wtedy, kiedy chcesz stworzyć wizerunek marki, która dba o środowisko naturalne.

Wszystkie te czynniki będą mieć wpływ na czas oraz koszty realizacji, dlatego koniecznie trzeba zaplanować je z wyprzedzeniem. Pierwszym krokiem do sukcesu będzie oczywiście analiza swojego budżetu. Zastanów się, w jaki sposób go rozłożyć, żeby przygotować coś wyjątkowego nie tylko na stałe okazje, takie jak jubileusze lub święta, ale też sytuacje awaryjne (np. ważne wydarzenia w życiu pracowników i kontrahentów). Pamiętaj, że naprawdę dobre pomysły na wykorzystanie prezentów biznesowych zazwyczaj pojawiają się spontanicznie. Zwyczajnie nie sposób też przewidzieć niektórych wypadków, na które nagle trzeba będzie znaleźć dodatkowe środki w budżecie. Właśnie dlatego koniecznie trzeba trzymać się podstawowej zasady planowania budżetu.

Jak skompletować paczkę dla klientów i pracowników, która nie wyląduje po kilku dniach na dnie szuflady? Zawsze lepsza jest mniejsza liczba gadżetów, które mają naprawdę dobrą jakość i pozostaną z odbiorcami na długo niż całe mnóstwo słabych i nieprzemyślanych drobiazgów, jakie w obdarowanych mogą wywołać jedynie zniechęcenie. Oczywiście w gadżety warto inwestować więcej tylko wtedy, kiedy masz pewność, że spełnią swoje zadanie i pomogą zbudować odpowiedni wizerunek marki.

Krok drugi: Pamiętaj o ważnych okazjach

Charakter firmowych zestawów prezentowych powinien pasować nie tylko do miejsca, w jakim zamierzamy je wręczyć (w niektórych okolicznościach, na przykład na imprezach firmowych lub podczas długich eventów branżowych, lepiej zrezygnować z przedmiotów, które zajmują zbyt dużo miejsca i będą wyjątkowo mało poręczne), ale również do zadania, jakie przed nimi stoi. A te mogą być bardzo różne: bywa, że chcemy podziękować za dobrą współpracę, zwiększyć rozpoznawalność marki, nagrodzić za dotychczasowy trud lub uczcić konkretną okazję.

Żeby nie przegapić żadnego ważnego wydarzenia, zaplanować wszystkie szczegóły oraz utrzymać wizerunek firmy, która dba o pozytywne i trwałe relacje ze swoimi odbiorcami, koniecznie trzeba przygotować kalendarz najważniejszych okazji w sezonie. Czego absolutnie nie możesz przegapić? Choćby:

  • przedłużenia umowy,
  • świąt i jubileuszy,
  • rocznicy pierwszego dokonanego zakupu przez ważnych klientów,
  • przyjęcia nowych członków zespołu.

Przeczytaj również: Długopisy z logo firmy – jak wybrać popularny gadżet reklamowy?

Krok trzeci: Określ grupę docelową

Najczęstszym powodem, dlaczego firmowe zestawy prezentowe okazują się mało skuteczne, jest nieodpowiedni dobór produktów do potrzeb i oczekiwań odbiorców. Pamiętaj, że wszystkie gadżety powinny być spójne nie tylko z wartościami oraz cechami marki, ale też z grupą, do której ostatecznie trafią. Właśnie dlatego lepiej zrezygnować z rzeczy, które niczym się nie wyróżniają, są słabej jakości oraz nie pokazują indywidualnego podejścia do obdarowanego. Jak skompletować paczkę dla klientów i pracowników? Na samym początku warto zebrać podstawowe informacje o osobach, które chcemy w ten sposób wyróżnić. Zastanów się, kim są, jakie mogą mieć zainteresowania oraz w jakiej branży działają. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że upominek będzie naprawdę przydatny, ułatwi pracę lub codzienne funkcjonowanie, pomoże rozwiązać typowe problemy oraz stanie się częścią ich życia na dłuższy czas.

Chcesz nawiązać do przesłania firmy, która wszystkie aspekty produkcji przystosowała do zasad zielonej gospodarki? Wybierz ekologiczne, wielofunkcyjne gadżety i zrezygnuj z materiałów, które nie są przyjazne środowisku. Przedstawiciele branży sportowej lub pracownicy, którzy prowadzą aktywny tryb życia z całą pewnością docenią innowacyjne i przydatne podczas treningu produkty, takie jak smartwatche. Możesz poszukać czegoś, co pasuje do działalności firmy lub profilu odbiorców – m.in. ich płci lub wieku.

Jak skompletować paczkę dla klientów i pracowników

Więcej propozycji gadżetów dla każdej branży znajdziesz na blogu Gadzeciarze.com. Zastanawiasz się, które upominki reklamowe biją obecnie rekordy popularności? Przeczytaj również: TOP 10 – najlepsze gadżety firmowe na 2022 rok oraz Bądź gotowy na nowy sezon. Najlepsze gadżety na wiosnę i lato 2022.

Firmowe zestawy prezentowe – dlaczego warto? Jak skompletować paczkę dla klientów i pracowników?

Firmowe zestawy prezentowe to najlepszy sposób, żeby nawiązać solidną relację z obdarowanymi, docenić oraz nagrodzić ich działania, budować spójny wizerunek marki oraz promować ją dalej. Przekaz reklamowy zawarty na eleganckim, przydatnym i oryginalnym upominku trafi do jeszcze większego grona odbiorców, skutecznie zwróci uwagę na Twoją firmę i zwiększy jej rozpoznawalność – szczególnie jeśli zostanie odpowiednio spersonalizowany i okaże się przydatny zarówno w biurze, jak też poza nim. Dla wszystkich, którzy chcą, aby paczka dla klientów i pracowników okazała się sukcesem, przygotowaliśmy wiele opcji personalizacji. Wystarczy, że umieścisz swoje logo w widocznym miejscu, wybierzesz odpowiednie kolory lub opcje wykonania – szczególnie kiedy decydujesz się na te naprawdę popularne gadżety, którym dla lepszej skuteczności warto nadać bardziej indywidualny charakter.

Nie wiesz, na co się zdecydować? Całe mnóstwo inspiracji na każdą okazję znajdziesz na stronie Gadzeciarze.com. A jeśli wolisz kontakt osobisty, napisz lub zadzwoń – na pewno znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie:


+48 570 084 666
sklep@zejmo-siatecki.com

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart